piątek, 23 marca 2018

Dlaczego CV jest tylko jedno - MICRO CASE STUDYMikro case study o tym, dlaczego warto mieć w CV wszystko, a nie tworzyć oddzielne Curriculum Vitae pod określone stanowisko.

Zawsze mnie uczono i tego się będę trzymać do końca życia, że CV jest JEDNO, za to listo motywacyjny (którego, jak wiadomo, nikt nie czyta) pisze się faktycznie pod konkretną ofertę pracy i dane stanowisko.

Wysłałam swoje CV, w którym mam ABSOLUTNIE WSZYSTKO w odpowiedzi na interesującą ofertę pracy.

Zadzwoniła do mnie Pani Rekruterka, mówiąc, że co prawda rekrutowałam na stanowisko X, ale ponieważ posiadam kompetencje, które przydatne są na stanowisku Y, od razu przedstawi mi opcje pracy na tym drugim.

Pensja o 1/3 wyższa.

Kilka lat temu rekrutację odbyłam poprzez Addeco. Po przemiłej rozmowie z przemiłą Panią z Addeco

<!--

DYGRESJA

(przy okazji widzicie? Pracownik jest ambasadorem firmy, w której prasuje. Dzięki tamtej Pani zawsze myślę o firmie Addeco miło, mimo późniejszych znacznie mniej ciekawych doświadczeń, ale to pierwsze okazało się kluczowe).

-->

moje CV zostało przekazane dalej, do firmy.

Osoby decyzyjne, po zapoznaniu się z moim CV, w którym, powtarzam, było WSZYSTKO, postanowiły od razu skierować mnie na stanowisko wyższe, zahaczające o managerskie (zresztą zgodne z moim wykształceniem) i oczywiście również znacznie lepiej płatne.

PODSUMOWANIE,

którego mi w niektórych postach czasem brakuje: CV tworzymy JEDNO, a list motywacyjny dostosowujemy do danego stanowiska.