czwartek, 5 listopada 2015

Za kulisami Mody na Biznes – spotkanie I

Na pierwszym spotkaniu Moda na Biznes zaszczyciło nas aż 50 widzów!
Dwóch prelegentów podzieliło się swoją pasją do tego, czym się zajmują oraz doświadczeniami związanymi z prowadzeniem własnej firmy.
Michał Drezner - właściciel Muzyczna Garderoba - Granie i Śpiewanie Jest Proste
Bartłomiej Tomczyński - były przedsiębiorca, a obecnie pastor Kościół dla Wrocławia
Julia Daroszewska - organizatorka i prowadząca wydarzenie

W końcu, po majowym falstarcie wzięłam się porządnie do roboty i zorganizowałam pierwszą imprezę w żaden sposób nie związaną z ubraniami, nie mniej jednak nawiązującą do mojego hobby.
Moda na Biznes, bo taką nazwę nosi moje wydarzenie, to cykl spotkań z przedsiębiorcami, które mają na celu przybliżyć osobom rozważającym założenie firmy, czym tak naprawdę jest prowadzenie własnej działalności, mają inspirować i motywować do działania.


Spotkania mają też pomóc w podjęciu wcale nie łatwiej decyzji, czy pracować na etacie u kogoś, czy na własny rachunek. Zawsze jest to sprawa indywidualna, dlatego prelegenci spotkań mają inspirować i motywować. Moją motywacją do zorganizowania tego przedsięwzięcia było natomiast to, że mało kto chce dać mi do ręki mikrofon. A ja tak lubię gadać! Skoro więc nikt nie chciał mi go dać, postanowiłam wziąć go sobie sama, tworząc miejsce, gdzie będę mogła nagadać się do woli.
Pierwsze wydarzenie z cyklu, które miało tytuł „Pasja ponad wszystko” odbyło się w czwartkowy wieczór, 15 października na kampusie Politechniki Wrocławskiej i przebiegło pomyślnie.
Pogoda ma ogromny wpływ na to, czy ludziom będzie się chciało wystawić z domu nos, czy nie, o czym napisałam kiedyś na LinkedIn. Tego dnia pogoda była wyjątkowo deszczowa, temperatura odczuwalnie niska, a moje obawy co do frekwencji - duże.

"Superman dla organizatorki"
zainicjowany przez Bartka, prelegenta
Na wydarzeniu na Facebooku swoją obecność zadeklarowały 84 osoby, z czego, jak w przypadku imprez wymiany ubrań SWAP Wrocław, oszacowałam obecność 30%. Na moje szczęście i radość niezwykłą moja predykcja była pozytywnie błędna. Na widowni zasiadło 50 osób, a wśród nich poza „Politechnijczykami” również studenci Uniwersytetu Wrocławskiego, Przyrodniczego i Ekonomicznego oraz osoby całkiem spoza uczelnianych klimatów, mocno już osadzeni w biznesie.

Prelegent: Michał Drezner

Samo załatwianie imprezy zaczęłam od wizyty w Biurze Karier Politechniki Wrocławskiej, gdzie wybrałam się z czekoladową babeczką Cookie with Love, którą wraz z przeprosinami za swój kwietniowo-majowy falstart wręczyłam kierownikowi biura. Umówiwszy się na dzień kolejny celem przeprowadzenia rozmowy, udałam się do siebie, żeby stworzyć kartę projektu.

Ja, czyli organizatorka

Z nią, kolejnego dnia wróciłam na miejsce i omówiłam warki współpracy i ustaliłam termin pierwszego wydarzenia. Termin kolejnych trzech spotkań, a raczej dedycja o kontynuacji projektu miała zostać podjęta po dobyciu się pierwszego spotkania.

Prelegent: Michał Drezner

Promocja

Biuro Karier mianowane współorganizatorem wydarzenia wydrukowało 25 plakatów, które zawisły na kampusie Politechniki Wrocławskiej, w akademikach na T-ekach oraz w Kościele Zielonoświątkowym przy ul. Miłej, miejscu pracy jednego z prelegentów.

Początek, sala jeszcze nie zapełniona
Załatwianiem zgody na rozwieszenie plakatów oraz ich faktycznym rozniesieniem do budynków, gdzie miały zawisnąć zajęłam się osobiście. Zrobiłam też stronę internetową dla imprezy, przy której pogłębiłam swoją wiedzę u umiejętności z projektowania stron www.
Udało mi się też znaleźć słusznych patronów medialnych, z których część informacje o wydarzeniu opublikowała z opóźnieniem, dopiero po mojej interwencji. Wśród patronów pierwszego spotkania z cyklu Moda na Biznes znaleźli się:

• Pryzmat

TV Kampus niestety zawiodło, a niedziałający obecnie z nieznanych mi przyczyn portal NaPWr.pl opublikował informacje tylko Facebooku.
Za pośrednictwem Facebooka o imprezie na swoim profilu poinformowała również Wyższa Szkoła Bankowa.

W dniu 15 października oczywiście tysiące rzeczy walczyło o moją uwagę, wliczając w to Urząd Pracy. Do budynku C-13, zwanego Serowcem, w którym odbyło się wydarzenie, wpadłam za 6 minut dziewiętnasta. Z portierni zgarnęłam kabel do komputera i mikrofon i obładowana poleciałam do sali, pod którą, ku mojemu zaskoczeniu, czekał już niezły tłumek. Przez myśl przeszło mi, że wszyscy ci ludzie na prawdę przyszli na Modę na Biznes, ale po chwili myśl ta uleciała mi z głowy.

Próba podłączenia komputera

Witając się z pierwszym z prelegentów weszłam do sali. W ciągu trzech minut okazało się, że nie mogę włączyć mikrofonu, a przytaszczony komputer jest niepotrzebny, bo żaden z prelegentów nie miał prezentacji. Poszli na sucho, ale wyszło fantastycznie.
Prelegenci i ich wystąpienia

Podczas pierwszego spotkania z cyklu Moda na Biznes prelegentami byli Michał Drezner i Bartłomiej Tomczyński.
Michał Drezner opowiedział o swojej ścieżce od inżyniera do przedsiębiorcy działającego w zupełnie innej branży niż zdobył wykształcenie. Michał porównał firmę do związku mówiąc, że musi być chemia i uczucie, bo inaczej to nie ma sensu. Ja porównuję firmę do dziecka: na początku musisz poświęcać mnóstwo czasu, pracując niekiedy po 16h na dobę, żeby, kiedy „dorośnie” to ono mogło cię utrzymywać.
Jeśli chodzi o biznes Michała – Muzyczną Garderobę, to zdecydowanie udało mu się znaleźć niszę. Łącznie z 10-cioma pracownikami, których zatrudnia uczy gry na instrumentach zarówno osoby, które nigdy wcześniej nie miały w ręku sprzętu muzycznego, jak i te, które są słuchaczami bądź absolwentami szkół muzycznych.

Prelegent: Bartek Tomczyński 
    Po krótkiej, pięciominutowej przerwie technicznej (w domyśle na toaletę), w czasie której w powietrzu zawisła groza pod tytułem czy oni tu jeszcze wrócą, na scenę wszedł Bartłomiej Tomczyński i, krótko mówiąc: dał czadu. Mówił o tym, jak ciężka była jego praca jako przedsiębiorcy – prowadzącego firmę budowlaną i jak jego sukces zawodowy odbijał się na całej rodzinie, dla której z powodu zmęczenia nie miał czasu.
Decyzję o zmianie swojej ścieżki kariery i rozpoczęciu pracy z pasją podjął w najlepszej fazie działania firmy.
Bartłomiej przekazał publiczności bardzo dużo cennych rad i wskazówek, które sukcesywnie będę publikować na facebokowym fanpage’u cyklu Moda na Biznes.

Przebieg wydarzenia

     Wydarzenie rozpoczęło się równo o godzinie 19:00. Michał Drezner mówił przez około 40 minut. Następnie ogłoszona została 5-cio minutowa przerwa techniczna i na scenę wszedł Bartłomiej Tomczyński, który mówił około 35 minut.
     Podczas wystąpienia drugiego prelegenta doszło sporo osób. Pomimo okropnej pogody (na dworze lało, było ciemno i zimno!), która w przypadku tego typu darmowych wydarzeń ma duży wpływ, na widowni zasiadło 50 osób. Wśród nich byli studenci Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu Ekonomicznego oraz osoby całkiem spoza uczelnianych klimatów, mocno już osadzeni w biznesie.

Prelegent: Bartek Tomczyński
  
Ostatecznie wydarzenie zakończyło się około 20:45. Z feedbacku od wychodzących z sali osób wynika, że chęcią pojawią się na kolejnych wydarzeniach z cyklu „Moda na Biznes”. A kolejne wydarzenie odbędzie się już 24 listopada!
   Ostatecznie wydarzenie zakończyło się około 20:45. Z feedbacku od wychodzących z sali osób wynika, że chęcią pojawią się na kolejnych wydarzeniach z cyklu „Moda na Biznes”. A kolejne wydarzenie odbędzie się już 24 listopada!

Więcej informacji o cyklu "Moda na Biznes":

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz