piątek, 27 października 2017

14. Edycja Konkursu DOLNOŚLĄSKI GRYF - Nagroda Gospodarcza




Wczoraj po raz drugi miałam niezwykłą przyjemność uczestniczyć w Wielkiej Gali Biznesu, podczas której rozdane zostały nagrody – Dolnośląski Gryf-Nagroda Gospodarcza.
Organizatorzy, czyli 
Zachodnia Izba Gospodarcza - Pracodawcy i Przedsiębiorcy znów stanęli na wysokości zadania.
Wiedziałam, że mogę spodziewać się jakiejś miłej niespodzianki, ale nigdy nie przewidziałabym koncertu Kasi Cerekwickiej, który był zwieńczeniem całej uroczystości przy akompaniamencie orkiestry i tła tanecznego zagwarantowanego przez tancerzy z Teatru Capitol.
Czepić się muszę tylko dwóch rzeczy: podczas powitania jeden z pierwszych mówców powitał PANÓW przedsiębiorców oraz PANÓW prezesów. Kobiet w biznesie jest wciąż znacznie mniej niż mężczyzn, ale nie ukrywam, że poczułam się urażona i pominięta. Na takich wydarzeniach kobietę zawsze traktuje się jako partnerkę przedsiębiorcy, a nie przedsiębiorczą kobietę z jej partnerem.
Druga rzecz: w kapitule konkursu znalazła się tylko jedna kobieta, która wręczała również jednego z Gryfów. Nie zamierzam się jednak czepić faktu, że w kapitule była tylko jedna kobieta, ale tego, jak była na tę okazję ubrana.
Przyznam, że i ja zaliczyłam wczoraj modowe faux pas, ale o tym napiszę więcej tam, gdzie miejsce na takie wywody, czyli na stronie Dżoolka.


A wracając do samego konkursu i Nagrody Gospodarczej - wiadomo, że z przedsiębiorstwami, które mają 150 lat tradycji, albo są zarządzane przez drugie już pokolenia nie mam póki co szans*, ale dostałam mocną dawkę motywacji, by za rok być wartym uwagi przedsiębiorstwem w kategorii Ambasadora Dolnego Śląska zgłaszając do konkursu cykl imprez SWAP Wrocław - wymiana ubrań.
Imprezy te organizowane od przeszło 4 lat są obecnie największym tego typu przedsięwzięciem w Polsce. Od tego roku cykl rozszerza się również na Bielawę (SWAP Bielawa - wymiana ubrań), a do kolejnego konkursu planuję ruszyć z nim w jeszcze dwóch dolnośląskich miastach.


I, żeby nie było, że jako kobieta tylko dużo gadam, a mało robię, właśnie biorę się do pracy życząc Państwu czytającym ów tekst owocnego dnia.

___________________________
*póki co, bo już od kilku lat noszę się z zamiarem wskrzeszenia firmy odzieżowej swojej babci. Moje zamiłowanie do obrań i ogólnie ubioru jest przekazywane w mojej rodzinie z pokolenia na pokolenie, dlatego też siłą rzeczy zostałam stylistką, (a zaczynając 10 lat temu byłam najmłodszą w Polsce).


O AUTORCE

Julia Daroszewska od ośmiu lat zajmuje się ogólnie pojętym marketingiem. Potrafi skutecznie wykorzystywać wszelkie dostępne na rynku narzędzia, co przekłada się na duże zasięgi i budowanie świadomości wspieranych przez nią marek.
Prowadzi firmę, której główną dziedziną jest wsparcie w zakresie szeroko pojętego Marketingu i Strategii Przedsiębiorstwa. Oferuje pomoc w budowaniu marek tworząc dla nich skuteczne plany działania na konkurencyjnych rynkach.

Julia Daroszewska prowadzi również szkolenia z tworzenia skutecznych profili/kont na LinkedIn i Facebooku - największych Mediów Społecznościowych wspierających biznes.




           Insta      

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz