piątek, 23 marca 2018

14. Edycja Konkursu DOLNOŚLĄSKI GRYF - Nagroda GospodarczaWczoraj po raz drugi miałam niezwykłą przyjemność uczestniczyć w Wielkiej Gali Biznesu, podczas której rozdane zostały Nagrody Gospodarcze – Dolnośląski Gryf.

Organizatorzy, czyli Zachodnia Izba Gospodarcza znów stanęli na wysokości zadania.

Wiedziałam, że mogę spodziewać się jakiejś miłej niespodzianki, ale nigdy nie przewidziałabym koncertu Kasi Cerekwickiej, który był zwieńczeniem całej uroczystości przy akompaniamencie orkiestry i tła tanecznego zagwarantowanego przez tancerzy z Teatru Capitol.

Ze swoją Asystentką, a nie życiową partnerką ;)

Czepić się muszę tylko dwóch rzeczy: podczas powitania jeden z pierwszych mówców powitał PANÓW przedsiębiorców oraz PANÓW prezesów. Kobiet w biznesie jest wciąż znacznie mniej niż mężczyzn, ale nie ukrywam, że poczułam się urażona i pominięta. Na takich wydarzeniach kobietę zawsze traktuje się jako partnerkę przedsiębiorcy, a nie przedsiębiorczą kobietę z jej partnerem.

Druga rzecz: w kapitule konkursu znalazła się tylko jedna kobieta, która wręczała również jednego z Gryfów. Nie zamierzam się jednak czepić faktu, że w kapitule była tylko jedna kobieta, ale tego, jak była na tę okazję ubrana.

Przyznam, że i ja zaliczyłam wczoraj modowe faux pas, ale o tym napiszę więcej tam, gdzie miejsce na takie wywody, czyli na moim blogu zestylizacjami (Dżoolka).


A wracając do samego konkursu i Nagrody Gospodarczej - wiadomo, że z przedsiębiorstwami, które mają 150 lat tradycji, albo są zarządzane przez drugie już pokolenia nie mam póki co szans*, ale dostałam mocną dawkę motywacji, by za rok być wartym uwagi przedsiębiorstwem w kategorii Ambasadora Dolnego Śląska zgłaszając do konkursu cykl imprez SWAP Wrocław - wymiana ubrań.

Imprezy te organizowane od przeszło 4 lat są obecnie największym tego typu przedsięwzięciem w Polsce. Od tego roku cykl rozszerza się również na Bielawę (SWAP Bielawa), a do kolejnego konkursu planuję ruszyć z nim w jeszcze dwóch dolnośląskich miastach.

I, żeby nie było, że jako kobieta tylko dużo gadam, a mało robię, właśnie biorę się do pracy życząc Państwu czytającym ów tekst owocnego dnia.

________________
* póki co, bo już od kilku lat noszę się z zamiarem wskrzeszenia firmy odzieżowej swojej babci. Moje zamiłowanie do obrań i ogólnie ubioru jest przekazywane w mojej rodzinie z pokolenia na pokolenie, dlatego też siłą rzeczy zostałam stylistką, (a zaczynając 10 lat temu byłam najmłodszą w Polsce).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz