piątek, 30 września 2016

W biznesie chodzi o coś więcej niż kasaSą takie dwie rzeczy, o których warto pamiętać, których warto się trzymając zarówno będąc jak i dopiero wchodząc w świat biznesu. Pierwsza z nich to własne sumienie, a druga to otaczający cię świat i ludzie.

Pamiętaj o swoim sumieniu, bo ono cię kiedyś rozliczy

Wpadając w wir pracy często zapomina się nie tylko o trzymaniu się biznes planu, ale również o własnych wartościach, zwłaszcza, gdy chodzi o dobre pieniądze. Pieniądze mają potężną moc i mogą przysłonić świat, a w życiu narobić dużo szkód. Dlatego już na samym początku warto uczyć się z nimi obchodzić i nie pozwolić im nad sobą zapanować.


Ćwiczenie własnego charakteru jest znacznie prostsze, gdy zaczynasz od małych kroczków, co doskonale obrazuje przykład płacenia dziesięciny. Nie jest trudno zapłacić dziesięcinę z zarobionych 80zł, co da zaledwie 8zł. Nieco trudniej jest oddać ją z 800zł bo to już będzie całe 80zł. Pomyśl więc o dziesięcinie z 3-5 i 8 tysięcy.

Dlatego też nie żałuj, że początkowo jest trudno. Ciesz się swoimi drobnymi finansowymi sukcesami i ucz się na małych kroczkach panować nad własnym charakterem. Popatrz z tej strony i ciesz się, że możesz to robisz powoli, bo jest to znacznie łatwiejsze, niż wpadanie od razu na głęboką wodę - zaczynanie od bycia członkiem zarządu ogromnej firmy.

Pamiętaj żeby zawsze działać zgodnie ze swoim sumieniem i naturą. Nie rób niczego wbrew sobie. Mi darzyło się już kilka razy odmówić przyjęcia zlecenia tylko dlatego, że było niezgodne z moimi wartościami. Mogłam zarobić sporo, wygrzebać się po bankructwie i w końcu wyjść na prostą. Nie musiałabym teraz biegać na etacie po sklepie i odwieszać ubrania z przymierzalni na ich właściwe wieszaki. Wyszłabym na prostą i znów siedziała w swoim biurze, ale nie mogłabym spojrzeć sobie w oczy.

Robiąc biznes nie zapominaj o ludziach, bo bez nich by go nie było

Ludzie są nieodzownym elementem każdego przedsiębiorstwa. Są klientami, dostawcami, zleceniobiorcami i zleceniodawcami. Choćby zautomatyzować wszystkie stanowiska, a najdrobniejsze nawet prace "zlecić" robotom, zawsze w otoczeniu bliższym firmy znajdzie się ogniwo, którego cząstką jest człowiek.

Wiadomo, że celem firmy musi być zarabianie, ale może być coś jeszcze, dlatego i tu - cokolwiek robisz, czymkolwiek się zajmujesz, bądź zajmować się chcesz warto, żeby twoim celom i działaniom towarzyszyła jakaś mała cząstka związana ze zmianą świata, którego najważniejszą częścią są właśnie ludzie. Ale nie rób tego na siłę, tylko tak szczerze, z serca.

Cookiewith Love jest przedsiębiorstwem, ale to nie wpłaty na konto cieszą najbardziej, a treści życzeń, które ludzie wysyłają do bilecików, które mają zostać umieszczone przy babeczkach. To to sprawiło, że przy okazji wczorajszego Dnia Chłopaka chciało mi się lecieć na zakupy z gorączką, robić ciasto i pakować babeczki w masce chirurgicznej, a potem pędzić na pocztę, żeby je nadać.Babeczkowa Poczta Cookie with Love powstała po to, by ludzie mogli przekazywać sobie uczucia na odległość. To było i jest misją firmy - zmniejszenie odległości między bliskimi osobami, które są daleko. Tworząc ją nie sądziłam, że to właśnie ja otrzymam dzięki niej najwięcej miłości. Dlatego też warto zrobić ze swojej inicjatywy coś więcej niż tylko maszynkę do robienia pieniędzy, bo to nie pieniądze motywują do działania. One są tylko dodatkiem do tych fajnych rzeczy, które chcesz robić, jako przedsiębiorca.
______________

O AUTORCE

Julia Daroszewska od ośmiu lat zajmuje się ogólnie pojętym marketingiem. Potrafi skutecznie wykorzystywać wszelkie dostępne na rynku narzędzia, co przekłada się na duże zasięgi i budowanie świadomości wspieranych przez nią marek.

Prowadzi firmę, której główną dziedziną jest wsparcie w zakresie szeroko pojętego Marketingu i Strategii Przedsiębiorstwa. Oferuje pomoc w budowaniu marek tworząc dla nich skuteczne plany działania na konkurencyjnych rynkach.

Julia Daroszewska prowadzi również szkolenia z tworzenia skutecznych profili/kont na LinkedIn i Facebooku - największych Mediów Społecznościowych wspierających biznes.


OFRTA | KONTAKT 
______________


           Insta       

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz