piątek, 14 czerwca 2019

Marzenia (nie) do spełnienia
W swojej książce "Zjedz tę żabę" Brian Tracy napisał o źródłach swoich sukcesów: zdradza, że pytał lepszych od siebie oraz ludzi, którzy byli w karierze zawodowej dalej niż on, jak tam doszli, co zrobili oraz jak działają.

Uzyskawszy odpowiedź, od razu wdrażał otrzymane wytyczne w życie.

Zainspirowana jego metodą postanowiłam zrobić to samo, bo moje marzenie o wspieraniu zarządu centrów handlowych jest wciąż niespełnione.

W 2009 roku ponad 100 stron swojej pracy magisterskiej poświęciłam tematowi Zarządzania WOH (Wielkopowierzchniowymi Obiektami Handlowymi) koncentrując się przede wszystkim na Centrach Handlowych najnowszych generacji.

fot. Sławomir Szczepaniec

Ponieważ na rynku dostępna była tylko jedna książka, pracę oparłam głównie na wywiadach: z zarządem jednego z wrocławskich C.H., z architektem, z inżynierem specjalistą od BMS-ów (Building Maintenance Systems), któremu jedno z centrów zleciło stworzenie systemu wspomagającego zarządzanie, a służącego do monitorowania ilości osób poruszających się poszczególnymi korytarzami w obiekcie.

Zapytałam kilka osób piastujących stanowiska kierownicze w C.H., co mogą mi poradzić w kwestii spełnienia marzenia.Odpowiedź nigdy nie nadeszła.

Drugim marzeniem jest możliwość stanięcia po drugiej stronie sali wykładowej, bo swoje na wykładach wysiedziałam.
I, wbrew opinii wielu, mam coś do powiedzenia zarówno studentom w wieku studenckim, jak i tym podyplomowym. Lata nauki przekute na praktykę oraz dwa bankructwa (mimo że wg. mojego najskuteczniejszego mentora bankructwo ma całkiem inną definicję niż sądzę) i wypracowane portfolio stoją za mną murem.
O to zapytałam znajomego z zagranicznej uczelni, którą kończyłam.

W odpowiedzi przeczytałam: I think that is not so easy to get in.
I to cała odpowiedź.
Sam nie tylko wykłada, ale w tym momencie kieruje oddziałem mojej byłej uczelni, z którą sam nie miał nic wspólnego.

Czy Brian Tracy kłamał? Czy Ameryka aż tak różni się od Europy?


__________________________


O AUTORCE

Julia Daroszewska od ośmiu lat zajmuje się ogólnie pojętym marketingiem. Potrafi skutecznie wykorzystywać wszelkie dostępne na rynku narzędzia, co przekłada się na duże zasięgi i budowanie świadomości wspieranych przez nią marek.

Prowadzi firmę, której główną dziedziną jest wsparcie w zakresie szeroko pojętego Marketingu i Strategii Przedsiębiorstwa. Oferuje pomoc w budowaniu marek tworząc dla nich skuteczne plany działania na konkurencyjnych rynkach.

Julia Daroszewska prowadzi również szkolenia z tworzenia skutecznych profili/kont na LinkedIn i Facebooku - największych Mediów Społecznościowych wspierających biznes.

  
  OFERTA | KONTAKT
______________

           Insta   


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz